עוטף ירושלים – סיור פוליטי ללא פוליטיקה

זמן משוער: 6 - 7 שעות

סיור רכוב. ההדרכה ניתנת באוטובוס. במהלך הנסיעה יורדים לתצפיות מרשימות בנקודות חשובות. המטיילים מקבלים 2 מפות להבהרת ההדרכה.

משך הסיור עשוי להימשך כ- 6 – 7 שעות. במהלך הסיור ניתן לשלב ארוחת צהרים.

אחד הסיורים המרשימים ביותר בירושלים הנוגע לנושא הבוער ביותר בימים אלה: “גדר ההפרדה”, “חומת ההפרדה”, “גדר הביטחון”, שמות רבים לו למכשול ההולך ונבנה מסביב לירושלים. להלכה סיור פוליטי אך הוא אינו כזה.

לא בכדי כיניתי אותו “סיור פוליטי – ללא פוליטיקה”. אביא בפניכם, המטיילים, את העובדות לאשורן. מהי הגדר, מהו המכשול ההפרדה והיכן הוא נבנה. נסייר לאורך חלקים ממנו ונבין את המשמעויות החברתיות, הכלכליות והביטחוניות מהקמתו. אך לא רק. נבחן את ההיבטים האחרים בירושלים: דמוגרפיה ההולכת ומשתנה מרגע לרגע. חיים של אלה לצד אלה – יהודים וערבים.

יחסי הגומלין בין שתי הקהילות והאם דו קיום הוא מושג הראוי לתיאור המצב הקיים או הצפוי בעתיד. נחצה שכונות ערביות ויהודיות וכך נבין טוב יותר את ההבדלים בין שתי הישויות הללו. נערוך תצפיות ממוקמות אסטרטגיים לאורך קו ההפרדה לעבר שטחי יהודה ושומרון הסמוכים, אבו דיס, הפרלמנט הפלסטינאי, ספר המדבר, מעלה אדומים ועוד.

הזמן סיור

להזמנת הסיור השאר פרטים או חייג

050-5336027

סיורים נוספים

עיר בסבך

סיור רגלי קל ונינוח שעשוי להימשך כ 5 – 6 שעות, כולל ארוחת צהרים בעיר העתיקה או מחוץ לחומות.
הסיור מתחיל באזור שער יפו ושם אף יסתיים.

רחביה

סיור רגלי, קל ונינוח ברחובותיה וסמטאותיה של רחביה שעשוי להימשך 3 – 3.5 שעות. בתום הסיור אפשר לשלב ארוחת צהרים בשכונה או מחוצה לה.

הקו העירוני

סיור רגלי קל ונינוח שנמשך 3 – 3.5 שעות. תחילתו בעמדת בית תורג’מן וסופו בשכונת שיח’ ג’ראח. ניתן לסיים את הסיור בניגוב חומוס בשיח’ ג’ראח או בכוס קפה ועוגה במלון אמריקן קולוני.