בעקבות היועץ – מסע מחוץ לחומות

זמן משוער: 3 - 3.5 שעות

הסיור יונק מקורותיו הן מתולדות ירושלים והן מניסיון אישי רב שנים בירושלים.
הסיור נמשך כ 3 – 3.5 שעות. סיור רגלי בתנאים מאוד נוחים. מתאים לכל נפש.

תשע שנים רצופות שימשתי כיועצו לענייני ערבים של טדי קולק, ראש עיריית ירושלים. היתה זו תקופה בל תימחה מן הזיכרון. הוא היה איש מיוחד עם אישיות ייחודית. בסיור שתחילתו בבניין העירייה הישן בו שכן משרדו של טדי (כיכר צה”ל) אדגיש נקודות בולטות באישיותו של טדי, דרך קבלת ההחלטות והדרך בה ראה את ביצוע הדברים – מהר ו…. אתמול. אדגיש במהלך הסיור את נטיית אומות אירופה לצאת אל מחוץ לחומות ירושלים, במאה ה-19 ונתמקד בעיקר בנוכחות הצרפתית באזור השער החדש.

נצעד במורד רח’ הצנחנים (לשעבר רח’ סולטאן סולימאן) לכיוון שער שכם. נספר את קרותיו של הקו העירוני בגזרה הזו ומי עצר את הפלישה של הלגיון הירדני אל מערב העיר.

נגיע לבי”ס שמידט, נעלה על גג הבניין לתצפית מרשימה על כל אזור שער שכם והעיר העתיקה.

נגיע גם אל תחנת האוטובוסים המרכזית במזרח ירושלים ונבקר בבית הקפה שקרסה תקרתו, אסון שגבה חייהם של עשרות מיושביו.

על כוס קפה אספר את סיפור המעשה.

נמשיך לכיוון מערת צדקיהו – סיפור מעניין המתמשך לאורך שנים רבות. זה הזמן לספר כיצד קשור ג’ק המרטש מלונדון למערת צדקיהו (???)

נחלוף על פני שער הפרחים (שער הורדוס), מוזיאון רוקפלר ונסיים את סיפורנו באנדרטה לזכר חללי הלגיון הערבי הירדני שנהרגו בירושלים ב-1967.

הזמן סיור

להזמנת הסיור השאר פרטים או חייג

050-5336027

סיורים נוספים

עיר בסבך

סיור רגלי קל ונינוח שעשוי להימשך כ 5 – 6 שעות, כולל ארוחת צהרים בעיר העתיקה או מחוץ לחומות.
הסיור מתחיל באזור שער יפו ושם אף יסתיים.

רחביה

סיור רגלי, קל ונינוח ברחובותיה וסמטאותיה של רחביה שעשוי להימשך 3 – 3.5 שעות. בתום הסיור אפשר לשלב ארוחת צהרים בשכונה או מחוצה לה.

הקו העירוני

סיור רגלי קל ונינוח שנמשך 3 – 3.5 שעות. תחילתו בעמדת בית תורג’מן וסופו בשכונת שיח’ ג’ראח. ניתן לסיים את הסיור בניגוב חומוס בשיח’ ג’ראח או בכוס קפה ועוגה במלון אמריקן קולוני.