רחביה – נופי ילדותי

זמן משוער: 3 - 3.5 שעות

סיור רגלי, קל ונינוח ברחובותיה וסמטאותיה של רחביה שעשוי להימשך 3 – 3.5 שעות. בתום הסיור אפשר לשלב ארוחת צהרים בשכונה או מחוצה לה.

גדלתי בשכונת רחביה החל מראשית שנות ב-50 של המאה ה-20. בגרתי בה, התחנכתי בה ואת ילדותי ובחרותי ביליתי בה.
את משחקי הסטנגה לא אשכח ואת דוד בן גוריון ראיתי מידי יום חוזר לביתו ברחוב בן מימון כשהוא מלווה בג’יפ של המשטרה הצבאית. את נשיאנו השני יצחק בן צבי זכיתי לראות עורך את הצעדה היומית שלו, לאחר ארוחת הצהרים, כשהוא מלווה…… בשוטר אחד.
את שנות הצנע חוויתי ברחביה (נלמד כיצד להכין חביתה מ….. אבקת ביצים מאמריקה ונתבונן בתלושי המזון אשר בלעדיהם נחשב התושב למת….). בגימנסיה העברית למדתי 12 שנים ובצריץ של שבט <<מצדה>>, בחצר הגימנסיה, ביליתי את מיטב שעותיי.

את חוויותי מאותם הימים ארצה לחלוק עמכם. נשוטט ברחובותיה וסמטאותיה של השכונה, נלמד פרק קצר על הארכיטקטורה של בתיה ונשמע סיפורים רבים על בתי השכונה והמפורסמים שגרו בה. נשמע כיצד רחוב יהודה הלוי הפך לרחוב מנחם אוסישקין, נבקר ליד ביתם של מנחם אוסישקין, בן גוריון, גולדה מאיר (שם התקיים לראשונה “המטבחון של גולדה”) ונשמע את סיפורה של הג’יראפה המוצבת על גגו של הקיוסק ברחוב רמב”ן. ליד הקיוסק, בגינה הציבורית נשמע את סיפורו של מגרש הטניס שהיה במקום ובו שיחקו היקים של רחביה. מה היה סופו של המגרש ?

הזמן סיור

להזמנת הסיור השאר פרטים או חייג

050-5336027

סיורים נוספים

עיר בסבך

סיור רגלי קל ונינוח שעשוי להימשך כ 5 – 6 שעות, כולל ארוחת צהרים בעיר העתיקה או מחוץ לחומות.
הסיור מתחיל באזור שער יפו ושם אף יסתיים.

סיור טעימות

סיור הטעימות בעיר העתיקה בירושלים נמשך 4 -5 שעות.  בתום הסיור או במהלכו ניתן לשלב ארוחת צהרים בעיר העתיקה או מחוצה לה. עלות הסיור אינה כוללת את הטעימות.

הקו העירוני

סיור רגלי קל ונינוח שנמשך 3 – 3.5 שעות. תחילתו בעמדת בית תורג’מן וסופו בשכונת שיח’ ג’ראח. ניתן לסיים את הסיור בניגוב חומוס בשיח’ ג’ראח או בכוס קפה ועוגה במלון אמריקן קולוני.